پیش دبستانی در آرزوی امنیت شغلی
بیان مشکلات کاری ... بی مهری مسئولان و ...
قالب وبلاگ
با مصوبه امروز مجلس
تکلیف استخدام مربیان پیش دبستانی و خرید خدمتی‌ها بالاخره روشن شد
نمایندگان مجلس وزارت آموزش و پرورش را موظف کردند حداکثر ظرف دو سال همه مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی خود را از طریق برگزاری آزمون و با در نظر گرفتن شرایط، در اولویت استخدام قرار دهد.
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) طرح الحاق دو تبصره ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی اصلاحی مصوب 1389 را مورد بحث و بررسی قرار داده و به تصویب رساندند.
به موجب مصوبه مجلس دو تبصره به شرح زیر به عنوان تبصره‌های 8 و 9 به ماده 17 قانون مذکور الحاق می‌شود.
طبق مصوبه مجلس در تبصره الحاقی، احکام قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش مصوب 1369 به استثنای احکام ناظر بر دانش آموزان دانشسراهای تربیت معلم به قوت خود باقی است.
وکلای ملت مقرر کردند دانشجویان ورودی سال 1388 مرکز تربیت معلم نیز که طبق مقررات مربوطه مشخص شده‌اند، مشمول این حکم می شوند.
بهارستان‌نشینان همچنین وزارت آموزش و پرورش را موظف کردند در راستای اجرای تبصره 2 ماده 51 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب 1389 و نیز بند "ج" ماده 24 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386 از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون حداکثر ظرف مدت 2 سال همه مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی خود را که با آموزش و پرورش همکاری داشته‌اند از طریق برگزاری آزمون و با در نظر گرفتن شرایط مندرج در مواد 2 و 3 قانون تعیین تکلیف استخدامی حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در آموزش و پرورش مصوب 1388 و اصلاحات بعدی آن، مدرک و رشته تحصیلی، جنسیت، نیاز منطقه‌ای و سنوات همکاری با آموزش و پرورش در اولویت استخدام قرار دهد. در مورد مربیان پیش دبستانی مطابق روال قبل اعم از سیاست گذاری، نظارت، صدور مجوز و تدوین محتوا عمل کند.
وکلای ملت با 172 رای موافق، 21 رای مخالف و 14 رای ممتنع از 244 نماینده حاضر در صحن علنی، طرح مذکور را به تصویب رساندند.
19 مهر 1391
[ چهارشنبه نوزدهم مهر ۱۳۹۱ ] [ 14:36 ] [ مربی 4 ] [ ]
سخنگوی کمیسیون آموزش از تهیه طرحی خبر داد
مجلس راه استخدام افراد فاقد صلاحیت در آموزش و پرورش را سد می‌کند
سخنگو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با تصویب طرحی که چهارشنبه هفته آینده در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت، راه ورود افراد فاقد صلاحیت‌های لازم به آموزش و پرورش بسته خواهد شد.
عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان و سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، از تهیه طرحی برای جلوگیری از استخدام افراد فاقد صلاحیت در آموزش و پرورش خبر داد و گفت: با تصویب طرحی که چهارشنبه هفته آینده در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت، راه ورود به افراد فاقد صلاحیت‌های لازم به آموزش و پرورش گرفته خواهد شد.
وی افزود: با تصویب این طرح آموزش و پرورش موظف است فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان نیروی مورد نیاز خود را تأمین و جذب کند.
مقتدایی تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش در دو سال آخر می‌تواند بر اساس نیاز، جنسیت و رشته از میان نیروهای حق‌التدریسی با سابقه و یا نیروهای خرید خدمتی و پیش‌دبستانی که سابقه همکاری با آموزش و پرورش دارند نیرو جذب کند.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان اضافه کرد: با تصویب طرح جلوگیری از استخدام افراد فاقد صلاحیت در آموزش و پرورش، به غیر از نیروهای پیش‌دبستانی و خرید خدمتی هیچ نیروی دیگری نمی‌تواند از کانال و مجاری دیگری وارد آموزش و پرورش شود..
[ سه شنبه هجدهم مهر ۱۳۹۱ ] [ 22:16 ] [ مربی 4 ] [ ]
معاون وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد؛
مقطع پیش دبستانی در مناطق محروم رایگان است
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش از رایگان بودن مقطع پیش دبستانی در مناطق محروم،‌کمتر توسعه یافته و حاشیه‌ای خبر داد و گفت: طبق اصل 30 قانون اساسی آموزش‌های رسمی باید به صورت رایگان انجام شود، این در حالی است که مقطع پیش دبستانی غیر اجباری و غیر رسمی است معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش از رایگان بودن مقطع پیش دبستانی در مناطق محروم،‌کمتر توسعه یافته و حاشیه‌ای خبر داد و گفت: طبق اصل 30 قانون اساسی آموزش‌های رسمی باید به صورت رایگان انجام شود، این در حالی است که مقطع پیش دبستانی غیر اجباری و غیر رسمی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مهر، فاطمه قربان  در حاشیه مراسم روز جهانی کودک در مورد غیر دولتی شدن مقطع پیش دبستانی افزود: این موضوع منافاتی با اصل 30 قانون اساسی ندارد و ‌بر مبنای اصل 30 قانون اساسی آموزش‌های رسمی باید به صورت رایگان انجام شود و این در حالی است که مقطع پیش دبستانی غیر اجباری و غیر رسمی است و از ابتدا نیز به صورت دولتی اداره نمی‌شود.
وی در ادامه از رایگان بودن مقطع پیش دبستانی در مناطق محروم،‌کمتر توسعه یافته و حاشیه‌ای طبق سند تحول آموزش و پرورش خبر داد و گفت: در تمامی شهرستان‌ها نیز هرکجا که کلاس مازادی وجود داشت در اختیار پیش دبستانی ها قرار دادیم.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در مورد وظایف آموزش و پرورش در قبال پیش دبستانی‌ها گفت: به لحاظ قانونی وزارت آموزش و پرورش وظیفه دارد محتوای پیش دبستانی را بررسی و آنرا تایید و مربیان پیش دبستانی را تعیین صلاحیت کند و بر تمامی مراکز پیش دبستانی نظارت کند.
قربان در ادامه با اشاره به برگزاری طرح جابر بن حیان گفت:‌ این طرح به منظور افزایش خلاقیت و تفکر در دوره ابتدایی برگزار می‌شود
[ سه شنبه هجدهم مهر ۱۳۹۱ ] [ 9:33 ] [ مربی 4 ] [ ]
کوچکی‌نژاد با انتقاد از واگذاری پیش دبستانی به بخش غیردولتی:
تغییر ساختار پیش دبستانی ها مهمترین تخلف آموزش و پرورش است
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با اشاره به واگذاری پیش‌دبستانی‌ها به بخش غیردولتی که منجر به محروم ماندن برخی کودکان از تحصیل می‌شود گفت: اقدامات عجولانه و شتابزده آموزش و پرورش، چنین وضعیتی را برای جامعه رقم زده است.

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از عملکرد آموزش و پرورش در اجباری کردن پیش‌دبستانی‌هدولتیا و واگذاری آن به بخش غیر اظهار داشت: رسیدگی به موضوع مراکز پیش‌دبستانی از ضروریات کاری نمایندگان مجلس است که به زودی جزو دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وضعیت پیش دبستانی‌ها بزرگترین تخلف آموزش و پرورش محسوب می‌شود چراکه در سیاست‌گذاری‌ها نسبت به این مهم، اقدامات شتاب‌زده ای انجام شده است.

این نماینده مجلس نهم با بیان اینکه رسیدن به تحول بنیادین آموزش و پرورش نباید یک شبه حاصل شود افزود: اینکه بخواهیم برای برداشتن گام‌هایی بلند، برنامه‌های نسنجیده‌ای را در پیش گرفت کاری غیر مفید بوده و جز اتلاف وقت و هدر دادن سرمایه ملی نتیجه‌ دیگری نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: دولت موظف است در مناطق محروم، پیش دبستانی را زیر چتر حمایتی خود قرار دهد؛ زیرا در این شرایط برخی از کودکان از رفتن به پیش دبستانی و یادگیری علم و دانش محروم می‌شوند و یا هزینه زیادی را به خانواده ها تحمیل می کند.

کوچکی نژاد با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش با یک بی نظمی خاصی پیش دبستانی‌ها را به بخش غیر دولتی واگذار کند؛ یادآور شد: این کار سبب ایجاد دغدغه در بین خانواده‌های محروم شده و هرج و مرج جبران‌ناپذیری را در آموزش کشور ایجاد کرده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ، واگذاری پیش دبستانی به بخش غیر دولتی و اخراج معلمان را از تخلفات آموزش و پرورش دانست و بیان کرد: به طور حتم مجلس ساکت نخواهد بود و مشکلات این حوزه را در قالب گزارشاتی کامل، به صحن علنی می کشاند تا اصلاحات را در این موضوع شاهد باشد
[ شنبه پانزدهم مهر ۱۳۹۱ ] [ 23:30 ] [ مربی 4 ] [ ]
عضو كمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی :

تكلیف استخدام 38 هزار نفرحق التدریس و نیروهای تربیت معلم در مجلس مشخص می شود

رشتخوار - عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای از مشخص شدن تكلیف وضعیت استخدامی 35 هزار نفر معلم حق التدریس در آموزش و پرورش و سه هزار از نیروهای تربیت معلم ورودی سال 88 در مجلس طی هفته آینده خبر داد.

تكلیف استخدام 38 هزار نفرحق التدریس و نیروهای تربیت معلم در مجلس مشخص می شود

تعيين تكليف وضعيت استخدامي35هزار حق التدريس در مجلس

 

عضو کمسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي از مشخص شدن وضعيت استخدامي 35 هزار نفر حق التدريس آموزش و پرورش و 3000 نيروي تربيت معلم ورودي 88 در مجلس شوراي اسلامي طي هفته آينده خبر داد.
محمود نگهبان سلامي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) - منطقه خراسان، گفت: کار پي‌گيري استخدامي حق التدريس‌ها، تربيت معلمي هاي 88 ، پيش دبستاني‌ها و مربيان بهداشت در کمسيون آموزش مصوب شده و قرار است در مجلس شوراي اسلامي طي هفته آينده پي گيري شود و با تصويب مجلس برنامه استخدام اين قشر در آموزش و پرورش انجام مي‌شود.
به گفته وي در کمسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي نتيجه‌اي که قطعي شده مربيان پيش دبستاني طبق روال قبلي که از دوسال به بالا سابقه کاري دارند از طريق آزمون در اولويت استخدام قرار خواهند گرفت.
وي با ذکر اينکه بعد از تصويب اين مساله در مجلس شوراي اسلامي تلکيف 35 هزار نفر حق التدريس جهت استخدام روشن خواهد شد، اظهار كرد: نظر کمسيون آموزش و تحقيقات مجلس در مورد استخدام3000 تربيت معلمي ورودي 88 در آموزش و پرورش قطعي است.
وي گفت: اگر اين مصوبه در مجلس شوراي اسلامي هفته آينده راي آورد اين تعداد تا پايان مهر ماه در آموزش و پرورش استخدام مي‌شوند.

[ دوشنبه دهم مهر ۱۳۹۱ ] [ 22:54 ] [ مربی 4 ] [ ]

موضوع استخدام معلمان پیش دبستانی دو هفته دیگر در مجلس بررسی می شود

 عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع استخدام معلمان پیش دبستانی در قالب برگزاری آزمون تا دوهفته دیگر برای بررسی مجدد در صحن علنی مجلس شورای اسلامی طرح خواهد شد.
ˈقاسم احمدیˈ  در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود:موضوع استخدام معلمان پیش دبستانی، فنی و حرفه ای و حق التدریسی ها که به صورت آزاد با آموزش و پرورش همکاری دارند صبح امروز ( چهارشنبه ) در مجلس شورای اسلامی بررسی شد.
نماینده مردم نوشهر در مجلس شورای اسلامی با اعلام این مطلب که موضوع یاد شده در جلسه امروز رای نیاورد افزود : این مساله تا دو هفته آینده در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مورد بررسی مجدد قرار می گیرد.
وی ادامه داد: در صورت تصویب، این دسته از معلمان با برگزاری آزمون، برحسب نیاز آموزش و پرورش و مدرک تحصیلی بعد از دو سال خدمت در آموزش و پرورش استخدام می شوند.
احمدی با بیان اینکه معلمان پیش دبستانی و فنی و حرفه ای به صورت آزاد در آموزش و پرورش خدمت می کنند و از نیروهای رسمی به شمار نمی روند، گفت: حدود 50 هزار نفر از این معلمان با بررسی این پیشنهاد و تصویب در صحن علنی مجلس شورای اسلامی استخدام می شوند.
[ شنبه هشتم مهر ۱۳۹۱ ] [ 20:7 ] [ مربی 4 ] [ ]
زهره طبیب‌زاده نوری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه ازنظر قانونی دولت موظف است که ۱۲ سال آموزش ابتدایی و متوسط را زیر پوشش خود قرار دهد، تصریح کرد: بحث بین این موضوع که آیا بر اساس مصوبه قبلی شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر اینکه پیش‌دانشگاهی حذف و دوره تحصیلی ۱۱ ساله شود؛ که در این شرایط با افزودن پیش‌دبستانی دوره‌ها به ۱۲ سال برگردد، و یا اینکه پیش‌دبستانی به ۱۲ سال تحصیلی اضافه شود، از جمله موارد مهمی است که مورد بررسی بسیاری قرار گرفته و در انتظار اخذ نتیجه هستیم.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر این اساس اگر دوره‌ها با احتساب پیش‌دبستانی به ۱۲ سال باز می گشت؛ مشکلات عدیده‌ای اعم از سربازی پسران و مشکلات کنکور ایجاد می‌شد که در این صورت شاهد ناهماهنگی بسیاری بودیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به اینکه بر اساس قانون دولت خود را مقید می‌دانست که بر آموزش متوسط و آموزش عمومی تاکید داشته باشد افزود: با توجه به بررسی‌های انجام شده به این نتیجه رسیدند که در مناطقی که بچه‌ها به زبان محلی خود صحبت می‌کنند وبه اصطلاح دو زبانه هستند، بر قراری ارتباط در بدو ورود به آموزش عمومی و صحبت کردن به زبان فارسی تا حدودی کودکان را با مشکل روبرو می‌کند


این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان خبری خوش برای معلمان و مربیان شرکتی مطرح کرد: طی برگزاری جلسات، قرار شد که تمامی نیروهای قراردادی، شرکتی، حق‌التدریسی و مربیان پیش‌دبستانی در آزمونی دوباره، شرکت کرده تا در صورت قبولی در این آزمون، بتوانند به استخدام آموزش و پرورش درآیند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، آزمون دوباره را عادلانه‌ترین راه برای معلمان و نیروهای شرکتی و قراردادی دانست و گفت: بر اساس مصوبه قبلی باید با آنها قطع ارتباط می‌شد، اما اکنون شانس دوباره برای آنها به وجود آمد تا با تلاش بیشتر به خدمت آموزش و پرورش درآیند.
[ شنبه هشتم مهر ۱۳۹۱ ] [ 20:4 ] [ مربی 4 ] [ ]
این متن توسط یکی از همکاران ارسال شده و نوشتن فوری!

سلام
طرحمون به خاطر مخالفت با برنامه پنجم به دو سوم آرای نمایندگان نیاز داره خواهشا مدیر وبلاگ یه پست بزن و این موضوع رو به همه یادآور شوتا همه به نمایندشون مراجعه کنن چون اگه دو سوم رای نیاره تصویب نمیشه.
خواهشا توجه کنید اجازه ندید زحماتی که کشیدیم بی نتیجه بمونه.

[ پنجشنبه ششم مهر ۱۳۹۱ ] [ 18:40 ] [ مربی 4 ] [ ]
سریال رسیدگی به طرح استخداممان همچنان ادامه دارد...!!!

رسیدگی به طرح استخدام معلمان حق التدریس به جلسات بعدی مجلس موکول شد
در جلسه علنی امروز مجلس پیشنهاد نماینده رشت مبنی استخدام معلمان حق التدریسی سالهای 89 و 90 در ادامه بررسی طرح استخدامی معلمان حق التدریس و پیش دبستانی رای نیاورد و رسیدگی به این طرح به جلسات بعدی مجلس موکول شد.
به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی نمایندگان طرح اصلاح ماده 10 قانون تعیین تکلیف استخدام معلمان حق التدریسی و پیش دبستانی را مورد بررسی قرار دادند.
در بررسی این طرح جبار کوچکی زاده نماینده مردم رشت در مجلس از نمایندگان خواست تا به پیشنهاد وی در خصوص استخدام معلمان حق التدریسی و پیش دبستانی سال 89 و 90 رای دهند که این پیشنهاد وی مورد قبول نمایندگان قرار نگرفت و رای نیاورد.
محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان در مخالفت با پیشنهاد کوچکی زاده گفت: اگر بخواهیم این پیشنهاد آقای کوچکی نژاد را قبول کنیم معلمان سالهای 88 به قبل به لحاظ تجربه بیشتر در اولویت هستند.
مهرداد لاهوتی نیز در ادامه بررسی این طرح به عنوان یکی از موافقان با پیشنهاد کوچکی زاده اظهار داشت: از اواخر مجلس هشتم این طرح مورد بررسی قرار گرفته و متاسفانه به گونه ای برخورد شده است که انگار نمی خواهند این موضوع مطرح شود.
وی افزود: معلمان حق التدریسی و پیش دبستانی همگی با گزینش انتخاب شده و آموزش ضمن خدمت دیده اند و در شرایط سخت در تمام فصول سال بکار خود ادامه داده اند.
وی از نمایندگان خواست تا با این پیشنهاد رای موافق دهند.
در ادامه بررسی این طرح نماینده دولت و همچنین کمیسیون با پیشنهاد کوچکی زاده مخالفت کردند و نماینده دولت جذب 35 هزار معلم توسط آموزش و پرورش را که یکی از نمایندگان مطرح کرده بود تکذیب کرد.
با رای نیاوردن پیشنهاد کوچکی زاده و به علت کمبود وقت ، باهنر نایب رئیس اول مجلس ادامه بررسی این طرح را به جلسات بعدی مجلس موکول کرد..

با تشکر از همکار عزیز شیدا که این متن رو برای وبلاگ ارسال کردند

[ پنجشنبه ششم مهر ۱۳۹۱ ] [ 0:35 ] [ مربی 4 ] [ ]

لاهوتي در اخطاري مطرح كرد:

 

طرح تعيين تكليف استخدامي معلمين حق‌التدريس هرچه سريعتر در مجلس بررسي شود

مهرداد لاهوتي نسبت به بررسي به موقع طرح اصلاح ماده 17 قانون تعيين تكليف استخدامي معلمين حق‌التدريس اخطار داد.
به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مهرداد لاهوتي با استناد به بند 9 اصل سوم قانون اساسي در خصوص رفع تبعيض‌هاي ناروا گفت: در پايان دوره هشتم مجلس موضوع بررسي طرح اصلاح ماده 17 قانون تعيين تكليف استخدامي معلمين حق‌التدريس مطرح بود كه بررسي اين طرح تا اكنون به طول انجاميده است.
وي افزود: از ابتداي مجلس نهم تا كنون نيز اين طرح در دستور قرار مي‌گيرد و مدام جاي آن در دستور هفتگي تغيير پيدا مي‌كند از اين رو از هيات رييسه درخواست داريم تا اين طرح را هرچه سريعتر در صحن علني مورد رسيدگي قرار دهد يا حداقل بعد از تعطيلات مجلس اين موضوع به سرانجام برسد.
به گزارش ايسنا،‌رييس مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به اين اخطار گفت كه هم اكنون اين طرح در دستور مجلس است و انشاءالله به زودي مورد بررسي قرار مي‌گيرد.
[ چهارشنبه پنجم مهر ۱۳۹۱ ] [ 19:27 ] [ مربی 4 ] [ ]

آخرین خبر برای مربیان پیش دبستانی و شرکتی در مجلس احتمال زیاد چهارشنبه خواهد بود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعلام کرد که بحث استخدام فارغ التحصیلان تربیت معلم ورودی 1388 از نظر این کمیسیون و همچنین مجلس تمام شده است و با توجه به موافقت آموزش و پرورش این افرادباید استخدام آموزش شوند.
عطاالله سلطانی صبور در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تشکیل جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: در جلسه امروز، تعدادی از نمایندگان گزارش وضعیت مدارس مناطق زلزله زده را پس از بازدیدشان به کمیسیون ارائه دادند.
وی درباره اینکه آیا در این جلسه در خصوص وضعیت استخدامی فارغ التحصیلان تربیت معلم نیز صحبت و گفتگو شده است ،افزود: بحث استخدام فارغ التحصیلان تربیت معلم از نظر مجلس شورای اسلامی تمام شده است و تنها یک ایراد به مصوبه درباره کارمندان شرکتی و پیش دبستانی گرفته شد که با اصلاح آن، این مصوبه شکل اجرایی به خود می گیرد.
به گفته سلطانی، وزیر آموزش و پرورش نیز بحث استخدام فارغ التحصیلان آموزش و پرورش را قبول کرده و از نظر این وزارتخانه نیز مشکلی در این حوزه وجود ندارد.
وی در پایان عنوان کرد: به احتمال بسیار زیاد و با اصلاح بند آخر مصوبه درباره کارمندان شرکتی و پیش دبستانی در چهارشنبه این هفته، بار دیگر این مصوبه در صحن علنی مجلس مطرح و تصویب می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، سال گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح بند 111 قانون بودجه سال 90 ، به منظور احیای مراکز تربیت معلم در آموزش و پرورش اعلام کردند:« آموزش و پرورش می تواند بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز خود را در چارچوب مجوزهای استخدامی قانون برنامه پنجم با رعایت شرایط قانونی استخدام و طبق قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش به استثنای دانش آموزان دانشسراهای تربیت معلم و احکام مترتب بر اینگونه دانش آموزان و دانشسراهای مقدماتی را بدون هرگونه بار مالی جدید تامین کند.»
براساس تبصره 2 این ماده وزارت آموزش و پرورش باید به نحوی اقدام می کرد که تا قبل از پایان سال 90 ، مراحل استخدامی مشمولین این بند به اتمام برسد. اما با وجود اصلاحیه بند 111 و گذشت بیش از یکسال از این مصوبه،همچنان دو هزار و 500 نفر از فارغ التحصیلان پسر تربیت معلم بلاتکلیف وضعیت استخدامی خود هستند. به همین دلیل بود که نمایندگان مجلس نهم باز هم بر این امر تاکید کردند و در مصوبه دیگری خواهان استخدام این افراد در آموزش و پرورش شدند.
[ دوشنبه سوم مهر ۱۳۹۱ ] [ 22:32 ] [ مربی 4 ] [ ]

تجمع معلمان حق التدریسی در دومین روز بازگشایی مدارس

 

نزدیک به ۱۰۰ نفر از معلمان و مربیان زن حق التدریسی صبح امروز در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، این معلمان و مربیان در اعتراض به عدم مشخص شدن وضعیت استخدام و قراردادشان با مراکز پیش دبستانی و دیگر آموزشگاه‌های کشور در مقابل مجلس حاضر شده و به سردادن شعارهایی اقدام کردند.
یکی از این معلمان در زمینه علت برگزاری تجمع به خبرنگار ایلنا گفت: در اینجا جمع شدیم تا اعتراض دوباره خود را به عدم روشن شدن وضعیت استخدامی خود به گوش نمایندگان مجلس برسانیم، اما هنوز اتفاقی در این زمینه نیافتاده است.
این معلم زن افزود: طی برگزاری تجمع‌های قبلی، نمایندگان شهرهای مختلف با حضور در جمع ما، وعده‌هایی مبنی بر بررسی این درخواست در صحن علنی مجلس داده بودند که هنوز این اتفاق رخ نداده و ما در بلاتکلیفی به سر می‌بریم. این در حالی است که به گفته یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی احتمال دارد، با برگزاری یک آزمون، وضعیت استخدامی نیروهای حق التدریسی به زودی مشخص شود.
گفتنی است، این تجمع به صورت مسالمت ‌آمیز و با همراهی نیروی انتظامی در حال برگزاری است.
[ یکشنبه دوم مهر ۱۳۹۱ ] [ 16:8 ] [ مربی 4 ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

امکانات وب
همت نیوز

Online User
Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت